İzmir Makat Ağrısı Tedavisi


  Tel : 0232 504 00 00

Makat Ağrısı Neden Olur?

Yaklaşık görülme sıklığına göre şöyle sıralanabilir

Boğulmuş basur (tromboze hemoroid); Fazla ıkınmaya bağlı olarak var olan hemoroid memelerinin dışarı çıkıp makat kasları tarafından sıkılarak boğulması durumudur. Aniden başlar ve özellikle ilk 3-4 gün dayanılmaz düzeylerde ağrının olması beklenir.

Anal hematom (makatta pıhtı toplanması); Yine şiddetli ıkınmayla ortaya çıkar, o güne kadar hiç sorun yokken o gün fındık, ceviz büyüklüğünde bazen daha büyük net şekilli şişlik olur. 3-5 gün çok şiddetli ağrır.

Anal fissür (makat çatlağı); Kabızlık sonucu anüsün iç derisinde yırtık ve buna bağlı cam çizer gibi acı olur, 1-2 haftada tedavi edilmezse kaslarda kramp gelişmeye başlar ve acıya ek olarak ağrıda belirmeye başlar ve giderek şiddeti artar. Tuvaletten sonra 2-3 saat devam eder.

Makatta apse; İltihabi bir durumdur, bölgenin nemini ve yağlanmasını sağlayan salgı bezlerinin tıkanması sonucu ortaya çıkar. Hafif başlayan ağrılar gün geçtikçe artar 3-4 günlerde artık dayanılmaz bir hal almıştır. Anüsün yan tarafında sınırları belirlenemeyen şişlik, kızarıklık ve ateş vardır.

Kondilom; hastanın ağrısı belirgin değildir ancak ciltteki tahriş yanma şeklinde görülür.

Anüs kanseri; çok seyrek görülür bir tür yara gibidir ve hafif düzeylerde ağrının olduğu görülür.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Yol Tarifi