İzmir Makat Ağrısı Tedavisi


  Tel : 0232 504 00 00

Makat Hastalıkları İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Makat hastalıkları toplumu çok etkileyen hemen hemen insan popülasyonunun yarısında görülen bir sağlık sorunudur. Milyonlarca insan bu durumdan muzdariptir. Ergenlik döneminde başlayan risk yaşın ilerlemesi ile giderek artmaktadır. Utanma duygusu nedeniyle hekime geç gidilmesi olayın kronikleşmesine yol açmaktadır. Kadınlarda hemoroid, anal fissür, dermatitler, erkeklerde sinüs pilonidalis, hemoroid, anal hematom en sık görülen anal bölge hastalıklarıdır.

Anal bölge hastalıklarının oluşumunda temel sorun, genelde fazla ciddiye alınmayan kabızlık veya tam tersi ishal sorunudur. Anal bölgede görülen ağrı, kanama, kaşıntı, iltihap, şişlik, akıntı ve kötü koku gibi durumlar olması durumunda hasta vakit kaybetmeden bir proktoloğa başvurması gerekir. Hastalar kadınsa kadın doğuma, erkekse dahiliye kliniklerine yanlışlıkla başvurmaktadırlar. Anal bölge hastalıklarında bu hatalı bir tercih olup doğru seçim genel cerrahi ve bulunabilirse proktoloji olmalıdır. Proktoloji genel cerrahinin anal bölge hastalıkları ile ilgilenen bölümüdür. Proktoloji alanında ihtisas yapan hekimler genel cerrahinin yanı sıra uzmanlık eğitimi süreci veya sonrasında anal bölge hastalıkları ile özel olarak ilgilenerek eğitim almaktadırlar.

Op. Dr. Altan Karan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi kliniğinde ihtisasını yaparken aynı zamanda proktoloji alanında da eğitim almıştır. 37 yıllık bir proktoloji tecrübesi vardır. Muayenehanesinde hastaların muayenesinden ücret almamaktadır. Kıl dönmesi, hemoroid, makat çatlağı, fistül, makat siğili hastalıklarında ofis tedavileri yapmaktadır. SGK’lı hastalara yapılan tedavilerde indirim uygulanmaktadır.

Kıl dönmesi vakalarında uygulanan mikrosinüsektomi tekniği 10 dakikada lokal anestezi altında yapılmakta, hasta aynı gün işinin başına dönebilmektedir. Tecrübeli ellerde ve uygun vakalarda nüksü en az olan yöntemdir.

Hemoroid vakalarında çeşitli ofis tedavileri uygulanmaktadır. Bunlar lazerle tedavi, band ligasyon veya THD adlı yöntemlerdir. Bunlar anal bölgenin ağrısız yerinde yapıldığından hasta ağrı duymaz. Ertesi günü işinin başına dönebilir.

Anal fissür vakalarında amaç anal spazmın ortadan kaldırılmasıdır. Bu amaçla muayenehanede botox tedavisi yapılmaktadır. 100 Ü botox internal sfinkter denen anüsün en içindeki kas içine enjekte edilmektedir. %90-95 oranında başarılı olunmaktadır.

Komplike fistüllerde lazerle fistülopeksi uygulanmaktadır. Bu ameliyatta ayrıca internal delik kapatılmaktadır.

Muayeneler diz-dirsek pozisyonu veren özel proktoloji masasında yapılır. Anal muayene 3 farklı aşamadan oluşur. Gözle, elle ve anoskopik muayene yapılır. Gerekli teşhis konduktan sonra tedavi için hasta bilgilendirilir ve tedavi ücretleri söylenir.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Yol Tarifi